Úvod > Služby > Protetická stomatologie

Protetická stomatologie

Protetika bez otisků

Intraorální skener je digitální nástroj, který nahrazuje klasické otiskování digitálními 3D otisky
S intraorálním skenerem  je digitální skenování velmi přesné, bezpečné a pro pacienta komfortnější. Umožňuje extrémně přesný otisk.
Základním předpokladem pro zhotovení kvalitní protetické práce, je vytvoření přesné kopie situace v ústech pacienta pro použití v zubní laboratoři. V současné době se pro vytvoření takového záznamu poměrů v ústech používají otiskovací hmoty, kdy lékař pomocí otiskovací lžíce natlačí otiskovací hmotu na zuby a přilehlé měkké tkáně a po zatuhnutí otiskovací hmoty vzniklý otisk z úst vyjme.Díky této nové technologii se lze tomuto výkonu vyhnout.
Celý proces trvá jen několik málo minut a ošetřující má celý průběh skenování plně pod kontrolou. Skenování lze kdykoli přerušit a následně v něm pokračovat.
Pevně věříme, že svou službou digitálního otiskování, přinášíme pacientům jedinečnou možnost vysoce komfortního ošetření nejmodernější technologií jakou současná stomatologie nabízí.

 Výsledek obrázku pro intraorální skener


Protetická stomatologie nahrazuje ztracené tvrdé zubní tkáně nebo celé zuby či skupiny zubů.
Po extrakci (vytržení) jednoho nebo více zubů vzniká mezera.Jestliže by tato mezera zůstala dlouhodobě neošetřena,došlo by k pohybu sousedních i protilehlých zubů a sklonem zubů do mezery.Mezera se tímto způsobem sice opticky uzavře,ale za cenu změněného skusu.Ten může způsobit onemocnění čelistního kloubu nebo dokonce zapříčinit ztrátu některých zbylých zubů.
Při ztrátě zubů se nabízí několik variant jak tuto situaci řešit. 
Mezi výrobky protetické stomatologie patří:
 
Estetická keramická fazeta
Nahrazuje mírnou ztrátu tvrdých zubních tkání, může korigovat estetické nedokonalosti zubu způsobené vývojovým poškozením tvrdých zubních tkání nebo je schopna upravit mírné změny v postavení zubu. Po odstranění povrchové vrstvy zubu z viditelné přední části se keramická fazeta nalepí ve formě skořápky.
 
Korunka
Nahrazuje větší část zubu (celý povrch) ztracenou kazem či úrazem při zachování vlastního kořene zubu. Zhotovujeme pevně fixované metalokeramické (kovokeramické) nebo vysoce estetické celokeramické korunky.
 
Můstky
Řeší ztrátu celého zubu nebo více zubů přemostěním mezery a vytvořením náhrady, která je pevně uchycena pomocí korunek na zuby sousedící s mezerou.Pokud,ale chybí zuby poslední v řadě není použití můstku vhodné,zuby by byly pod vlivem páky a docházelo by tak k jejich přetěžování a tím by byla značně omezena jejich životnost.
 
Kořenová nástavba
Tato stomatologická náhrada spojuje vlastní kořen zubu s proteticky zhotovenou korunkou.
 
Snímací protéza
Řeší ztrátu skupiny zubů nebo všech zubů. Jedná se o pryskyřičnou náhradu, která není fixována, ale je možno ji libovolně odstranit.U snímací náhrady nemůžeme očekávat stejný pocit a komfort jako u náhrad fixních.

Ztrátu jednoho a více zubů lze řešit pomocí implantátů.
Pro léčbu zubními implantáty není nutné zbrousit okolní zdravé zuby.A lze tak řešit i problém s držením dolní snímatelné náhrady.Toto ošetření bývá zpravidla méně finančně náročné.

Otevírací doba zubní kliniky

Pondělí - Čtvrtek: 8.00 – 12.30, 13.00 - 17.00
Pátek: 8.00 - 14.00
   

OBJEDNÁVEJTE SE K NÁM

Kontakt

Zubní klinika Key dental spol. s r.o.
Kazaňská 121/1
Praha 10

Pište nám:  recepce@keydental.cz
Volejte nám:  +420 602 281 776
   https://www.facebook.com/Key-Dental-106732717421286

JAK SE K NÁM DOSTANETE