top of page

Zubní implantáty

Zubní implantáty

Zubní implantáty elegantně řeší ztrátu jednoho, nebo více zubů,  Oproti můstkům, nebo dočasným náhradám, poskytují větší komfort při kousání, ale i oporu sousedním zubům a není nutné zbrousit okolní zdravé zuby. Zavedení implantátu není z chirurgického hlediska náročný výkon. Provádí se v ordinaci zubního lékaře v lokální anestezii (místní znecitlivění).

Prvním krokem k úspěšné implantaci je zhotovení kvalitního OPG, nebo 3D snímku, dle kterého lékař posoudí, zda je nabídka kosti dostatečná pro zavedení implantátu. Není-li výška kosti dostačující, musíme přistoupit k augmentaci (doplnění) kosti.

Na trhu je dnes celá řada druhů implantátů. Tvoří je dvě části. Část, která je zaváděna do kosti (fixura) a část, která vyčnívá do úst (abutment, čili pilíř). Na abutment je poté fixovaná protetická práce (korunka, nebo můstek).

Augmentace - náhrada čelistní kosti

Augmentace je v podstatě dostavění čelistní kosti formou speciální směsi. Tato augmentační směs nahradí, nebo doplní, ztrátu vaší vlastní kosti a umožní tak i následné estetické řešení náhrady vašeho chrupu. Augmentace kosti dovoluje zavést nitrokostní dentální implantáty tam, kde by jinak byla implantace pro nedostatečnou nabídku alveolární kosti kontraindikována.


Váš organismus pak potřebuje na hojení kosti cca 3 - 6 měsíců a výsledný čas se odvíjí především na množství dostavované části a množství vlastní kosti. V úvahu je třeba vzít i individuální zdravotní stav a přístup každého pacienta.


Cena augmentace kosti se stanovuje individuálně, a to především na základě náročnosti dostavovaného úseku a množství použitého materiálu.

Co je zubní implantát?

Zubní implantát je šroubek vyrobený z čistého titanu. Jeho tvar vychází z tvaru zubního kořene. Lidské tělo titan velice dobře přijímá, implantát se zavádí do předvrtaného otvoru v čelistní kosti. Po krátké době se vytváří pevné spojení mezi povrchem šroubu a čelistní kostí, dochází k takzvané osseointegraci. Potom může zubní implantát plnit funkci kořene zubu a mohou se na něj upevňovat zubní korunky, můstky nebo snímací náhrady.

Je zavedení zubního implantátu bolestivé?

Zavedení implantátu je zákrok minimálně invazivní. Pro pacienta méně náročný než složitější extrakce zubu. Implantace je prováděna v lokálním znecitlivění (injekční anestezie), takže není bolestivá.

Výhoda implantátu

Na první pohled se může zdát zubní implantát jako dražší řešení problému oproti třeba zubnímu můstku. Implantát na vedlejší zuby nijak negativně nepůsobí, na rozdíl od můstku je nejkvalitnější náhradou a většinou doživotním řešením ztraceného zubu. Zubní implantáty lze poměrně dobře využít pro řešení problému s fixací dolní snímatelné náhrady. Toto řešení bývá méně finančně náročné.

Objednat se

Vstupní vyšetření

Každý nově přicházející pacient podstoupí vstupní vyšetření (prohlídka zubů a dásní), včetně zhotovení digitálního rentgenového snímku. Pomocí RTG snímku můžeme odhalit pouhým okem nezjistitelné skryté kazy, chronické záněty a jiné anomálie čelisti (cysty, nádory). Cílem je získat detailní informace o stavu chrupu a přilehlých tkání dutiny ústní a na základě toho navrhnout každému klientovi individuální plán léčby, včetně předběžné cenové kalkulace.

Pro úspěšné ošetření je nutná nejen perfektní stomatologická péče, ale také starostlivost pacienta. Ta zahrnuje mimo domácí péči, spočívající v dobré ústní hygieně, pravidelné preventivní prohlídky, optimálně prováděné jednou za půl roku. Jen tak je možné zachytit případné potíže v úplném začátku a minimalizovat tak rizika vedoucí až ke ztrátě zubu.

Rentgen zubů

Rentgen zubů je základ léčby.

Díky rentgenu dokáže lékař odhalit kaz, skrytý zánět a další rizika, která nejsou patrná pouhým okem.

Díky tomu navrhne co nejpřesnější ošetření a léčbu.

005.jpg

Preventivní prohlídka

Pravidelné preventivní prohlídky u zubaře jsou základem pro udržení zdravého a krásného úsměvu. Při těchto návštěvách, ideálně 1x ročně, lékař pečlivě zkontroluje stav vašich zubů a dásní. To mu umožní včas odhalit a řešit případné problémy, jako jsou počínající zubní kazy, záněty dásní nebo parodontóza. Podle výsledků vyšetření vám stomatolog doporučí nejvhodnější preventivní opatření, například změny v technice čištění zubů, používání speciálních pomůcek nebo posílení zubní skloviny fluoridovou terapií.

Aby prevence i léčba byly úspěšné, je nezbytná i vaše aktivní účast. Kromě návštěv ordinace je klíčová i důkladná domácí ústní hygiena, zejména odstraňování zubního povlaku, hlavní příčiny zubního kazu a parodontózy. Věnujte svému úsměvu potřebnou péči a čas strávený v zubařském křesle se vám mnohonásobně vrátí. S naší pomocí si můžete uchovat zdravé a silné zuby po celý život

012.jpg
bottom of page